ČASTÉ DOTAZY

Jelikož fytoterapie není hrazená zdravotními pojišťovnami je potřeba svému lékaři říci, že chcete tuto možnost využít.

Další možností je využít poradenství u některého z lékařů, kteří mají zkušenost s touto terapií v naší sekci „Lékařská poradna“ kde si můžete vybrat i podle místa vašeho bydliště, popřípadě odbornosti.

V zásadě ne. Více se dozvíte v odkazu našich stránek „Co jsou fytofarmaka“. V každém případě je důležité, když je nemocný pacient pod dohledem lékaře a to samozřejmě i když užívá fytoterapii.

Ano mnoho fytofarmak se může užívat trvale. Samozřejmě z hlediska prevence je jejich dávkování několika násobně nižší než při terapii.

Jen velmi ojediněle. V těchto případech je potřeba konzultace s odborníkem.

U těchto pacientů je před užíváním jakýchkoliv léků a v tomto případě i fytofarmak důležitá konzultace s ošetřujícím lékařem, který rozhodne o možnosti užívání v oblasti komplementární medicíny.

Ano v tomto případě je naopak od transplantátu vhodné užíváni fytofarmak.

Mezi nejúčinnější Aloe patří Aloe Barbadensis Miller. Nejúčinnější pak takzvané Aloe Vera Gely zpracované z tohoto druhu, které jsou certifikované mezinárodní vědeckou radou pro aloe takzvané IASC více na www.iasc.org

Ano, jelikož fytoestrogeny neboli izoflavony, bychom měli přijímat ve své stravě celý život což se bohužel v evropské stravě neděje je vhodné tyto látky doplňovat pomocí potravních doplňků jako prevenci proti menopauze. V rámci prevence se ženám od 40 let doporučuje užívat 10-20mg Izoflavonů denně.

Aloe Vera a Colostrum. Jsou to produkty, které mají schopnost imunomodulovat imunitní systém to znamená, že tam kde je zapotřebí imunitní systém posílit ho posílí a tam kde je potřeba ho utlumit tak ho utlumí, tudíž jsou vhodné i na autoimunitní onemocnění jako např. atopický ekzém, lupenka, astma, crohn a další.

Ano je mnoho studií, které prokázali snížení cukru u diabetiků, kteří užívali Aloe Vera Gel. Tyto studie potvrdili i empirické zkušenosti pacientů.

Omega 3 nenasycené mastné kyseliny – mají prokazatelně pozitivní vliv na srdce a cévy, na správnou činnost kardiovaskulárního systému a snižují hladinu cholesterolu.

Aloe Vera Gel – detoxikuje a to i velmi jemné kapiláry (nejtenčí krevní řečiště) což zlepšuje vylučování toxinů z organizmu. Samozřejmostí je také regenerace a delší efekty.